Opis
Uwaga: Sprzedawane przez nas stopnie na schody są wykonywane z drewna surowego. Oznacza to, że przed ich finalnym użytkowaniem należy je w wybrany przez siebie sposób „wykończyć”, np. pokryć warstwą oleju lub lakieru, wypełnić sęki (jeśli wybrano drewno z sękami) itp. W przypadku zainteresowania klientów możemy zaproponować dodatkową usługę wypełnienia sęków, ponownego przeszlifowania powierzchni drewna i pokrycia jej warstwą olejowosku lub lakieru.
Stopnie na schody są zrobione z klejonki dębowej klasy rustic (dąb dziki).
Grubość trepa: 4 cm
Szerokość trepa: 32 cm
Stopnie na schody dąb rustic
Stopnie na schody
Oferujemy stopnie na schody wykonane z litego drewna dębowego klasy rustic. NIE SĄ TO MIKROWCZEPY TYLKO PRAWDZIWA KLEJONKA LITA DĘBOWA. Nasze stopnice dębowe polecamy osobom, które mają w planach samodzielną budowę schodów drewnianych. Dodatkowo możemy zaoferować wam również usługę pełnego wykonania schodów wraz z montażem.
Schody z montażem wyceniamy indywidualnie. W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu: kverko@kverko.pl
Co to znaczy, że drewniane stopnie na schody posiadają klasę rustic?
W przypadku wyrobów drewnianych podział na klasy związany jest z obecnością lub też brakiem obecności sęków i różnych elementów niejednorodnych kolorystycznie.
Klasa rustic charakteryzuje się występowaniem:
- sęków
- drobnych spękań
- niewielkich przebarwień
Co ważne wymienione elementy nie wpływają negatywnie na ogólną trwałość klejonki. Sęki i drobne niedoskonałości powodują, że trepy wizualnie stają się bardziej urozmaicone.
Dąb w klasie rustic nazywany jest też dębem dzikim. Te dwa pojęcia stosowane bywają zamiennie i w zasadzie oznaczają to samo.
Stopnie na schody zrobione z drewna z sękami, pasują do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym, boho, wiejskim i industrialnym. Dąb dziki możemy wykorzystać wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać efekt naturalnie wyglądającego drewna.
Stopnie na schody Kverko
Dla kogo stworzona została oferta gotowych stopni na schody?
Gotowe trepy schodowe wykorzystywane bywają zarówno przez profesjonalne firmy zajmujące się remontami i wykańczaniem wnętrz, jak też przez doświadczonych majsterkowiczów. Nawet osoby nie posiadające dużego doświadczenia w pracach budowlanych, będą w stanie samodzielnie wykonać schody drewniane.
Profesjonaliści poprzez stosowanie gotowych schodów są w stanie w znacznym stopniu przyspieszyć proces wykonywania prac wykończeniowych. Natomiast osoby montujące stopnie na schody po raz pierwszy we własnym domu, chętnie wykorzystują gotowe elementy, po to by w znaczącym zwyczajnie ułatwić sobie pracę.
Wykorzystując gotowe stopnie ma schody jesteśmy w stanie wykonać całą pracę związaną z budową własnych schodów, wyłącznie przy użyciu podstawowych narzędzi do majsterkowania. Potrzebna będzie wkrętarka, zagłębiarka, wyżynarka, frezarka ręczna i tyle 🙂
Stopnie na schody w klasie rustic dostępne są w długościach mieszczących się w przedziale od 90 cm do 150 cm.
Dodatkowo polecamy:
Stopnie schodowe dąb rustic o szerokości 65 cm i grubości 4 cm: https://kverko.pl/produkt/stopnie-schodowe/
Klejonkę litą na elementy schodów dąb rustic o grubości 4 cm: https://kverko.pl/produkt/trepy-debowe/
Usługi stolarskie:
- przygotowanie stopni na wymiar indywidualny
- wykonanie podstopnic, cokolików, balustrad, systemów oświetlenia LED itp.
- pełen montaż schodów
Jeśli jesteście zainteresowani skorzystaniem z oferowanych przez markę Kverko usług stolarskich, to zadzwońcie: 537 013 593 lub napiszcie: kverko@kverko.pl
Stopnie na schody zgodne z przepisami
Pamiętajcie, że decydując się na samodzielny montaż schodów drewnianych musicie zadbać nie tylko o to, by były one bezpieczne, wygodne i ładne. Schody muszą być również wykonane w sposób zgodny z określonymi przepisami prawnymi.
Istnieją ścisłe zasady, które musicie przestrzegać podczas budowy schodów. Regulacje dotyczą między innymi minimalnej szerokości schodów oraz maksymalnej wysokości poszczególnych stopni schodowych. Co więcej przepisy różnią się między sobą zależnie od typu budynku. Inne wymagania pojawią się w przypadku domów jednorodzinnych, inne w przypadku budynków użytkowych czy też budynków wielorodzinnych.
Wymagania prawne związane z budową schodów nie są skomplikowane. Dlatego kiedy zdecydujecie się na to, by samodzielnie wybudować schody w swoim domu, to bez problemu poradzicie sobie z wypełnieniem wymagań formalnych. Powodzenia 🙂