Opis
Uwaga: Sprzedawane przez nas podstopnice schodowe są wykonywane z drewna surowego. Oznacza to, że przed ich finalnym użytkowaniem należy je w wybrany przez siebie sposób „wykończyć”, np. pokryć warstwą oleju lub lakieru, wypełnić sęki (jeśli wybrano drewno z sękami) itp. W przypadku zainteresowania klientów możemy zaproponować dodatkową usługę wypełnienia sęków, ponownego przeszlifowania powierzchni drewna i pokrycia jej warstwą olejowosku lub lakieru.
Na sprzedaż podstopnica drewniana lita. Podstopnicę wykonaliśmy z drewna dębowego klasy AB.
Podstopnica drewniana
Co to jest podstopnica?
Podstopnica (przednóżek) to pionowo ułożony element drewna lub innego materiału, który znajduje się pomiędzy kolejnymi stopniami. Podstopnica razem ze stopnicą tworzy tzw. stopień schodowy.
Za pomocą podstopnicy można w estetyczny sposób przesłonić przestrzeń znajdującą się pomiędzy kolejnymi stopniami. Najczęściej podstopnice drewniane stosuje się podczas montażu tzw. schodów na beton.
Jako producenci schodów drewnianych do samodzielnego montażu oferujemy podstopnicę wykonaną w całości z klejonki dębowej litej.
Podstopnica drewniana – specyfikacja produktu
Grubość: 1,9 cm
Szerokość: 20 cm
Długość: 90 cm, 100 cm, 110 cm, 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm, 170 cm, 180 cm
W naszym sklepie kupicie podstopnice drewniane o wymienionych powyżej wymiarach standardowych. Jeśli jednak potrzebne są wam podstopnice o innych nietypowych wielkościach, to skontaktuje się z nami mailowo kverko@kverko.pl lub telefonicznie 537 013 593. Jest duża szansa, że będziemy mogli wykonać dla was produkt na indywidualne zamówienie. Najpierw przygotujemy dla was wycenę. Oczywiście nie będzie ona w żaden sposób zobowiązująca. Jeśli cena produktu na indywidualne zamówienie wam się nie spodoba, to po prostu go nie kupicie. Trudno 🙂
Materiał
Podstopnica dębowa lita klasy AB, czyli jaka?
Drewno dębowe
Najbardziej popularnym gatunkiem drewna wykorzystywanym do budowy schodów jest właśnie dębina. Drewno dębowe jest twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i mało żywiczne. Cechy te sprawiają, że jest ono bardzo trwałe i mało problematyczne. Ponadto dębina jest po prostu ładna, chociaż to oczywiście kwestia gustu.
Drewno lite
Podstopnica drewniana jest wyrobem litym. Aby zapobiec nieestetycznemu odkształcaniu się materiału, drewno musi zostać w odpowiedni sposób rozcięte, a następnie ponownie sklejone. Jest to więc klejonka. Jednak klejenia występują wyłącznie wzdłuż dłuższych krawędzi lameli – wykorzystywanych fragmentów drewna. Klejenia poprzeczne nie występuję. Dzięki temu podstopnica drewniana wygląda bardzo naturalnie i jednorodnie. Klejonka, która nie posiada łączeń poprzecznych, uznawana jest za klejonkę litą.
Klasa drewna AB
Drewno dębowe, które zastosowaliśmy do produkcji podstopnicy, ma klasę AB. Jest to oznaczenie stosowane w odniesieniu do drewna bezsęcznego.
Strona A (ta lepsza, wierzchnia, widoczna na zamontowanych już schodach) jest praktycznie całkowicie pozbawiona sęków, spękań i innych naturalnych niedoskonałości drewna. Co najwyżej mogą się pojawić bardzo drobne, pojedyncze sęki, których średnica nie przekroczy kilku milimetrów.
Strona B (ta gorsza, znajdująca się na spodzie) może zawierać niewielką ilość sęków. Jednak muszą być one w pełni zdrowe i niezbyt duże. Co najważniejsze, sęki pod żadnym pozorem nie mogą wpływać negatywnie na ogólną jakość podstopnicy drewnianej.
Materiał surowy
Podstopnica jest wyrobem surowym. Jest to produkt zrobiony wyłącznie z drewna, które nie jest pokryte żadnego rodzaju substancją zabezpieczającą, koloryzującą itp.
Wykończenie
Tak jak wspomnieliśmy powyżej, podstopnica zrobiona jest z drewna surowego. Wymaga ona wykończenia.
Elementem stanowiącym komplet do oferowanej podstopnicy jest stopnica dębowa lita klasy AB. Warto stosować oba produkty razem. https://kverko.pl/produkt/trep-debowy/
Podstopnicę drewnianą można przygotować do montażu na przykład w ten sposób:
- delikatnie przeszlifować powierzchnię drewna
- spodnią stronę podstopnicy pomalować bezbarwnym lakierem do drewna
- górną (docelowo widoczną) stronę pomalować bezbarwnym woskiem twardym olejnym lub bezbarwnym lakierem
Dostawa (sposób dostawy, koszty, czas oczekiwania)
Koszt dostawy wynosi 270 zł/brutto – jest to kwota jednorazowa, niezależna od ilości zamówionych produktów.
Czas dostawy wynosi do 30 dni roboczych.
Najczęściej zakupione produkty zawozimy do was samodzielnie. Dodatkowo czasami korzystamy z usług firm transportowych specjalizujących się w przesyłkach ponadgabarytowych.
Zastosowanie
Najczęściej podstopnica drewniana znajduje zastosowanie podczas montażu schodów na beton. Dlatego, jeśli planujecie samemu założyć schody na beton, to zastosowanie drewnianej podstopnicy może się okazać dobrym wyborem. Poza podstopnicami drewnianymi dobrze sprawdzają się też między innymi te wykonane z płyty meblowej lub lakierowanego mdf.
Czy można zrezygnować z podstopnic?
Oczywiście! Nie wszystkie typy schodów wymagają zastosowania podstopnic. Chociażby w przypadku schodów montowanych na konstrukcji metalowej obecność podstopnic jest niezbyt typowa. Jednak w przypadku schodów na beton trudno jest całkowicie zrezygnować z podstopnic. Z reguły chcemy przecież w jakiś sposób przesłonić nieestetycznie wyglądające elementy schodów betonowych. Robimy to między innymi właśnie za pomocą podstopnic.